Roláda "Margotka"

Roláda "Margotka"

4 vejce, 120 g moučkového cukru, 120 g polohrubé mouky, asi 5 lžic vroucí vody (toto je základ rolády, když chceme kakaovou, dáme kakao ale o to méně mouky a smícháme s moukou než přimícháme do vyšlehaných vajec s cukrem)

POSTUP PŘÍPRAVY

Vejce si rozdělíme na žloutky a bílky. Nejprve v jedné míse šleháme bílky do sněhu, potom přidáme polovinu cukru a vyšleháme. Potom si v druhé míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru dokud nezhoustnou a nezmění barvu do světla a přisypeme mouku (popřípadě mouku s kakaem) a stále šleháme( je to pořádná hustota) a potom přilijeme vroucí vodu (tak aby to bylo zhruba jako těsto na lívance, ne moc řídké ale ani moc husté). Potom přidáme po třetinách velmi opatrně sníh.
Toto těsto vylijeme a rozetřeme na pečící papír na plech vymazaný tukem(já mám plech 27x37).
Po upečení 190C asi 12-15 minut, papír s roládou stáhneme překlopíme na pocukrovanou utěrku a stočíme, necháme vychladnout na mřížce třeba na balkone.

Na roládku margot jsem použila krém: 1 šlehačka a 2 čokoládky kaštany svařené den předem a potom vyšlehané a najemno nastrouhanou margotku, (můžete margotku dát přímo na krém, já ji tím posypala).

Dělala jsem tímto způsobem  i ořechovou, ale ořechy jsem vmíchávála nakonec s tím sněhem na střídačku (pozor nepřehánět s ořechy)
Je to výborné. Roláda je taková piškotková. Dobrou chuť :o)
27.10.2008 18:25:41
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one