Těsto: 250 g másla, 3 vejce, 300 g cukru krupice, 400 g hladké mouky, 1 lžička sody, 100 ml mléka, 3 lžíce medu

Krém: 300 ml mléka, 1 vanilkový pudink (nebo karamelový extra - v případě že nemáme doma uvařený karamel), 80 g moučkového cukru a vařený karamel.

Na potření plátů: odhadem - trochu mléka, másla a rumu, a cukru a necháme prohřát aby se rozpustil cukr - touto směsí potíráme pláty, aby byly krásně vláčné.

V hrnci rozpustíme máslo, přidáme med, cukr, mouku smíchanou se sodou a mléko. Promícháme, pořád zahříváme na plotýnce. Nakonec přidáme celá vejce, důkladně promícháme jen co se spojí s ostatním, hmota by měla být mírně teplá.
Tekuté těsto rozdělíme na tři plechy vyložené papírem na pečení, rozetřeme natenko a postupně upečeme do zezlátnutí (cca 8-10 minut při 200°C).
Vychladlé pláty poskládáme na sebe a okraje zařízneme. Odkrojky rozdrobíme a smícháme s ořechy.
Jeden plát potřeme mašlovačkou směsí co jsme si udělali (rum, mléko, máslo, cukr), potřeme krémem, přiložíme druhý plát a lehce přimáčkneme. Postup opakujeme, končíme vrstvou krému, který hustě posypeme směsí rozdrobených odkrojků s ořechy.
Krém: Uvaříme si v mléku pudink za občasného míchání necháme vychladnout, potom si vyšleháme máslo s cukrem a zašleháme do něj vychladlý pudink. Potom, pokud máme karamel, tak zašleháme domácí karamel ze šlehačky a cukru (recept mám v rubrice Recepty - Dorty, potahovací hmoty, krémy, polevy) . Pokud karamel nemáme, použijeme místo vanilkového pudinku - karamelový. Rozdíl není tak patrný, bude to výborné taky.

Nedávejte příliš krému, v medovníku ho taky moc není. Medovník nechte alespoň dva dny uležet v lednici.
Je výborný. Vřele doporučuji.
Zdroj: www.mamincinyrecepty.cz jen korpusy zbytek jsem si upravila podle svého, aby to nebylo tak sladké
Medovnik.JPG
29.10.2013 16:51:00
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one