Brumíci

Brumíci

Stačí Vám úplně obyčejný recept na olejovou bábovku, nejjednodušší recept co znám a co dělám snad pořád, jen zaměňuji suroviny nebo přidávám.
2 hrnky (0,25l) polohrubé mouky, 1 hrnek krystalového cukru (nemusí být plný), 1 prášek do pečiva, 2 vejce, 1 hrnek mléka, 1/2 až 3/4 hrnku oleje.
Formu mám od tescomy, je svělá, stačí vymazat sádlem (nebojte se brumíci nepochytí zápach ze sádla) a jdou krásně vyklopit.
Peču na 190 C asi 10 minut. Plním po dvou lžících do medvídka a nahoru dám pulku čtverečku čokolády, do světlých tmavou (mléčnou) a do tmavých bílou. Čokoláda pěkně propadne dovnitr a těsto se opět uzavře jako kdyby tam nic nebylo. Těsto vystačí na 3 plechy brumíků po šesti kusech. Mezi jednotlivými dávkami plech neumývejte, stačí opět jen vymastit.
Tento recept používám na klasickou bábovku nebo mramorovou, můžete přidat banány, marmeládu, můžete dát trochu kávy do bábovky, kokos, rozinky, kandované ovoce, jablíčka přistrouhat, prostě na co si jen vzpomenete a bábovka se vždy povede a je vynikající.
Dokonce vím, že když chtěla babička něčím chutě oživit, přidala tam místo obyčejného prášku do pečiva, prášek do perníku a hned byla změna na světě.
27.10.2008 14:00:02
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one