Bramborový salát SPECIÁL s celerovou zálivkou

Bramborový salát SPECIÁL s celerovou zálivkou

Bramborový salát SPECIÁL s celerovou zálivkou

Tento recept mám od tchýně a mohu říct, že od té doby co jsem ho prvně ochutnala už jiný nejím, většinou jsou totiž saláty těžké díky spoustě majonézy nebo tatarky a vejcím ale tenhle je opravdu lehký. A člověk nechce funět u rozbalování dárků
Dělám salát asi tak z 1 kg - 1 a 1/2 kg brambor. Takže na toto množství potřebujeme:
1 větší celer, ocet, sůl, cukr, voda - zálivka
Jemně nastrouhané sterilované okurky a  čerstvou mrkev, jemně nakrájenou cibuli, horčici plnotučnou a kremžskou, pepř a tatarskou omáčku

Nejprve si uvaříme celer ve vodě na zálivku, takže ho nakrájíme na asi 6-8 dílků a dáme do hrnce přidáme vodu, vaříme a teď to nejdůležitější, musíme chytit chuť pravda je, že někdy mám pocit, že nad tím strávím důchod, ale většinou se zadaří , takže do vody dáme ocet, sul, cukr tak aby byl nálev sladkokyselý, pozor dochuťte to úplně až bude vyvařený celer, protože ten tomu také dodá grády.

Potom si omyjeme obrambory a uvaříme je ve slupce, necháme je chvíli vychladit, ale ne moc, brambory musí být vlažné.
Dáme mrkev, okurky, cibuli, a POZOR teplý nálev, nejdříve jen trochu a promícháme, přidáme najemno nastrouhaný celer asi jeden kousek (nesmí ho být moc jinak by mohl salát zhořknout), no a přidáme hořčice od každé jednu vrchovatou lžíci, opepříme, zamícháme, přidáme ještě zálivku (musí být teplá) a dáme do chladna uležet. Až salát vychladne, tak se přidá asi 2-3 lžíce tatarské omáčky.
Salát dochucujte až na druhý den, protože všechny chutě se v něm rozleží a je potom slanší a kořeněnější, tak ať to nepřeženete.
Ono to vypadá možná složitě, ale to je svíčková taky  Stačí si to jen hezky uspořádat a vše nachystat, salát je  hotový za chvíli.
16.01.2009 15:31:01
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one