Máslový krém s pudinkem

Máslový krém s pudinkem

600 ml mléka, 2 - 2 a 1/2 vanilkového pudinku, 2 - 2 a 1/2 másla (82%tuku nepoužívejte v žádném případě margarínové náhražky), 200-250 g moučkového cukru (podle chuti, já dávám raději těch 200 g ono to úplně stačí)


Máslo necháme při pokojové teplotě povolit, mezitím si uvaříme z mléka a pudinku hustý pudink. Já do něj potom dávám kousek másla aby se neudělal povlak na pudinku když chladne. Dávám vychladit do studené vodní lázně a občas promíchám. 

Vyšleháme si máslo s cukrem a postupně do něj zašleháme vychladlý pudink.
Krém je moc dobroučký, když chci čokoládový, tak přidávám ještě rozpuštěnou čokoládu na vaření a pořádně vyšleháme. Je vynikající. Opravdu doporučuji. Je dokonale vhodný pod všechny potahovací hmoty.


Když mi krém zbyde a nebyl dělaný z rozmraženého másla, tak jej dám do misky a zamrazím, potom mohu použít ale už se nesmí zase zamražovat a musí se co nejdříve spotřebovat. Použiju jej třeba do řezů a pod. Stačí jej nechat hodně povolit a vyšlehat, kdyby se vám stalo že bude zdrclý, tak stačí dát mísu s krémem do umyvadla s teplou vodou a vyšlehat, krém se krásně spojí.
Ještě jedna rada:   Pokud máte s krémem problém větší a stále nejde pěkně vyšlehat, tak jsem někde slyšela že se tam dává rozpuštěné máslo a pořádně to vyšlehejte, pak se to prý krásně spojí také, ale to jsem zatím nezkoušela.

krém používám jak na zdobení, tak na promazávání korpusů i pod potahovku a také na řezy

Tip: toto je krém jako základ, můžete udělat i tvarohový, tím že do másla s cukrem zašleháte tvaroh a potom teprve pudink - bude to lahodná lipánková, nebo pribináčková příchuť a takový krém používám do Míša řezů. Nebo můžete pudink vyměnit za jiný  kokosový, mandarinkový, mandlový aaaaatd 
02.10.2010 12:46:30
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one