Potahovací cukrová /želatinová hmota (fondan)

Potahovací cukrová /želatinová hmota (fondan)

Potahovací cukrová /želatinová hmota (fondan)

60 ml studené vody, 1 vrchovatá lžíce čiré želatiny Dr.Oetker (sypká), 110 g světlého medu, 1 lžička aroma (jakékoliv-podle toho co chceme za příchuť), asi 1 kg moučkového cukru a ztužený pokrmový tuk omega

Do kastrolku si dáme želatinu, zalijeme vodou a necháme 3 minuty působit, poté zahřejeme (pozor nesmí vařit) a přidáme med a aroma, vzniklou horkou směs nalijeme do mísy s moučkovým cukrem (do mísy si dáme asi tak 700 g a potom přidáváme podle potřeby). Směs si vyklopíme na vál a s rukama pomazanýma omegou zpracováváme - hmota je docela měkká tak se nelkněte, ztuhne až po pár hodinách proto ji dáme do potravinové folie nebo do sáčku a necháme ji do druhého dne, nebo asi tak 6-8 hodin ztuhnout, potom zpracujeme a můžeme vyvalovat.
Hmota je vhodná na potah i na růzičky například a podobně.
Recept mám ze slovenského MMB ale upravila jsem si poměr, protože jejich hmota nejde tvarovat hned padá,ale tahle podle mé zkušenosti je fantastická i když asi víc sladká ale komu jde jen o "efekt" tomu to určitě nevadí. Fotky mám ve svém albu - svatební dvoupatráček, je tam z fondánu úplně vše.
Jinak tato hmota je takřka bílá, takže pro mě - paráda.
07.08.2010 15:58:40
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one