Minirohlíčky

Minirohlíčky

400 g hladké mouky, 100 g polohrubé mouky (nebo jen 500g hladké mouky, ale s tou polohrubou jsou nadýchanější), 1/2 kostičky čerstvého droždí, 250 ml vlažného mléka, 1 lžička cukru, 1 lžička soli,  150 ml oleje.
Program těsto

Těsto si rozdělíme na 5 dílů a každý vyválíme do kruhu, rozdělíme na osminky. Na každý díl dáme napůlky složené kolečko salámu (šunky, slaniny) a dáme trochu nastrouhané Nivy nebo eidamu. Stočíme směrem od širokého okraje do středu a okraje vkládáme dovnitř aby nám sýr nevytíkal. Klademe na pečící papír na plech, necháme malinko odpočinout a potíráme rozšlehaným vejcem a sypeme, hrubou solí, kmínem, sezamovými semínky, mákem. Pečeme na 200C asi 15 minut. Podle barvičky.

Používám ještě pizzovou náplň:
přiměřené množství - kečup, nakrájená cibule, nastrouhaný sýr, sůl a koření na pizzu, můžeme přidat i najemno nakrájenou šunku-vše smícháme a dáváme na těsto. Postup stejný
Můžeme použít i zelí s uzeným masem, nebo špenát nebo jen anglickou, nebo i sladkou náplň, jako mák, povidla, ořechovou nádivku, tvaroh, nutellu, prostě na co máme zrovna chut.
Jsou výborné - doporučuji.
15.01.2009 15:53:41
zatloukalova1
www.weblight.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one